Napište nám
Máte přání či dotazy? Využijte našeho kontaktního formuláře a my Vám odpovíme.

Zavoláme Vám
Napište nám své telefonní číslo a my Vám zavoláme.

?

Přístroj pro léčbu suchého oka E-Eye

Výrobce: E-Swin (Francie)

Přístroj E-Eye firmy E-SWIN (Francie) přináší zcela nový způsob léčby syndromu suchého oka. Toto onemocnění je vyvoláno poruchou třísložkového slzného filmu, který svlažuje povrch oka.

Příčinou tohoto problému může být více (práce s počítačovými monitory, klimatizované prostory, znečištění ovzduší, užívání některých léků, prodělaná oční operace atp.) V současné době je tímto onemocněním postiženo až 20 % populace. Syndrom suchého oka se projevuje pálením, řezáním, zarudnutím očí a obtížným zaostřováním.

Velké procento syndromu suchého oka vzniká v důsledku zvýšené vaporizace slzného filmu následkem porušení zevní lipidové vrstvy slzného filmu. Tato lipidová vrstva je produktem činnosti meibomských žláz, které se nachází v tkáni dolního a horního víčka. Snížená činnost meibomských žláz tak přímo ovlivňuje kvalitu slzného filmu a intenzitu projevů suchého oka.

Princip metody

Současná terapie syndromu suchého oka se zaměřuje především na náhradu přirozeného slzného filmu (aplikace umělých slz, lubrikačních kapek atp.). Často však není dostatečně účinná a pacientům přináší i jisté obtíže vyvolané potřebou opakované aplikace kapek.

Přístroj E-Eye představuje zcela novou generaci léčby syndromu suchého oka. Působením záblesků intenzivního polychromatického světla segmentovaného do přesně časově a energeticky dávkovaných pulzů (IRPL®) dochází ke stimulaci nervů v oblasti meibomských žláz. Tato přesně cílená světelná energie tak aktivuje činnost meibomských žláz a zvyšuje množství a kvalitu lipidové složky slzného filmu. Tím dochází ke snížení vaporizace slzného filmu a udržení dostatečné vlhkosti povrchu oka.

Postup léčby

Vlastní zákrok trvá jen několik minut. Oči pacienta jsou chráněny krytkami a následně je na spodním víčku pacienta aplikováno 5 světelných záblesků přístrojem E-Eye. Zákrok je proveden na obou očích.
V důsledku této světelné stimulace se aktivuje činnost meibomských žláz již v průběhu několika hodin po zákroku. Pro dosažení optimálního a dlouhodobého efektu léčby je nutné zákrok obvykle 2x až 3x opakovat (15 dnů po prvním zákroku a dále pak 45 a 75 dnů po prvním zákroku).

Výsledky hodnocené na základě průzkumu spokojenosti pacientů prokázaly vysokou úspěšnost u pacientů, kteří trpí dysfunkcí meibomských žláz. Ústup příznaků suchého oka je u nich patrný již po dvou opakovaných zákrocích. U většiny takových pacientů pak postačuje pro dosažení dlouhodobého efektu provést 3 zákroky.
Přibližně 40 % pacientů pak vyžaduje pro dosažení optimálního efektu zákrok opakovat ještě jednou. Ve studiích byla prokázána korelace mezi subjektivním hodnocením spokojenosti pacientů a provedeným klinickým měřením kvality jejich slzného filmu.

Oční specialisté mohou nalézt podrobné informace o nové léčebné metodě na internetových stránkách výrobce 
www.e-swin-vision.com.