Napište nám
Máte přání či dotazy? Využijte našeho kontaktního formuláře a my Vám odpovíme.

Zavoláme Vám
Napište nám své telefonní číslo a my Vám zavoláme.

?

Trifokální nitrooční čočka Versario 3F

Výrobce: Bausch+Lomb Inc., USA

V roce 2017 uvádíme na trh novou čočku VERSARIO 3F společnosti Bausch + Lomb. Jedná se o novou generaci trifokální nitrooční čočky, která dosud v portfoliu společnosti chyběla.

Nová čočka je vyrobena z hydrofilního akrylátového materiálu s hydrofobním povrchem. Díky tomu získává výhody obou materiálů a zaručuje vynikající mechanické vlastnosti, stabilitu a dostatečnou elasticitu materiálu, kterou operatér ocení především při manipulaci – skládání a injektáži čočky. Čočka Versario 3F je vyráběna s UV filtrem a s takzvaným „přirozeným“ filtrem blokujícím fialové světlo. Spektrální propustnost světla je tedy velmi blízká lidské čočce. Materiál čočky navíc poskytuje maximální propustnost světla, která dosahuje vynikajících 89,1 %.

Optika čočky je asférická s mírnou negativní aberací (-0,17µm). Díky tomuto principu je dosaženo vyšší kontrastní citlivosti i při horších světelných podmínkách. Nová koncepce tvorby zón difrakční trifokální optiky je doplněna technologií zajišťující zdokonalenou hloubku ostrosti mezi ohnisky (anglicky EDOFEnhanced Depth of Focus). To zajišťuje vyšší komfort pacienta, jeho snadnější adaptaci na trifokální optiku a vysokou kvalitu vidění na dálku, střední i blízkou vzdálenost. Mimořádně vysoké Abbeovo číslo (58) zaručuje, že optika čočka eliminuje nežádoucí optické jevy vyvolané chromatickou disperzi světla.

Čočka je konstruovaná ve tvaru „Plate-Haptic“ zajišťující dobrou centraci optiky, zvláště nutnou právě u více ohniskové optiky. Migraci epiteliálních buněk a vzniku PCO zabraňuje 360° ostrá zadní hrana. Implantace čočky je možná již incizí 1.8 mm, což vylučuje vznik indukovaného pooperačního astigmatismu.

Základní technický popis

Velikost optiky6,00 mm
Celková velikost čočky11,00 mm
Dioptrické hodnoty0 až +32,00 D (s krokem po 0,50 D)
Adice optiky pro blízkou vzdálenost3,0 D
Adice optiky pro střední vzdálenost1,5 D
Akustická nominální A-konstanta118,0
A-konstanta pro SRK-T118,6
A-konstanta pro SRK-II118,5