Napište nám
Máte přání či dotazy? Využijte našeho kontaktního formuláře a my Vám odpovíme.

Zavoláme Vám
Napište nám své telefonní číslo a my Vám zavoláme.

?

LightLink-CXL

Výrobce: Lightmed, USA

METODA ROHOVKOVÉHO CROSS-LINKINGU

Rohovkový cross-linking je moderní léčebná metoda určená k řešení rohovkových onemocnění jako je keratokonus, jiná ektatická onemocnění (marginální pelucidní degenarece) nebo ektázie vyvoláná předchozí refrakčním zákrokem. Na povrch rohovky se ve formě kapek aplikuje riboflavin (vitamín B12). Aktivace riboflavinu působením UV záření vyvolá fotopolymerizační proces, který zvyšuje biomechanickou pevnost rohovky vytvořením nových příčných vazeb mezi vlákny rohovkového kolagenu. Společnost LightMed vyvinula v roce 2013 nový přístroj LightLink™, který je určen k velmi přesnému a homogennímu ozáření rohovky UV zářením po předchozí aplikaci roztoku riboflavinu.

TECHNICKÝ POPIS

Přístroj LightLink™ pro rohovkový cross-linking byl vyvinut podle bezpečnostních standardů platných pro laserové přístroje a umožňuje provádět i nové léčebné postupy. Plynulé nastavení hustoty výkonu a to až do hodnoty 30mW/cm2 umožňuje zkrátit aplikační časy při ozařování rohovky (tzv. zrychlený cross-linking). V roce 2014 uvádí firma na trh novou generaci přístroje, která umožňuje nastavit pulzní režim ozařování a díky zvětšené pracovní vzdálenosti poskytuje rovněž pohodlnější přístup k ozařované ploše rohovky.

NASTAVENÍ PARAMETRŮ UV ZÁŘENÍ

Software přístroje umožňuje přesné nastavení hustoty energie emitovaného záření (rozsah 0,5–30,0 mW/cm2) a s tím související úpravu doby expozice (3 až 30min). V předvolených režimech činnosti je přitom zachována maximální vyzářená celková energie 5,4 J/cm2.

STANDARDNÍ3,0 mW/cm2 x 30 min. expozicecelkem 5,4 J/cm2
STŘEDNÍ9,0 mW/cm2 x 10 min. expozicecelkem 5,4 J/cm2
ZRYCHLENÝ18 mW/cm2 x 5 min. expozicecelkem 5,4 J/cm2
RYCHLÝ30 mW/cm2 x 3 min. expozicecelkem 5,4 J/cm2

Uživatel si může rovněž nastavit vlastní kombinaci času ozařování a aplikované hustoty energie. Maximální hodnota vyzářená energie pak musí být z bezpečnostního hlediska posouzena obsluhou přístroje.

Přístroj je vybaven automatickou kontrolou a kalibrací emitované energie pomocí vestavěného měřiče výkonu. Tento vnitřní obvod pro měření výstupního výkonu je obdobný jako u očních laserů a zajišťuje naprosto přesné dávkování energie (max. odchylka do 10%).

OPTICKÝ SYSTÉM

Unikátní je optické řešení UV zdroje, který poskytuje dokonale homogenní profil svazku UV záření. V optické hlavici jsou vestavěna pole UV diod s dvojitým optickým homogenizátorem. Kontrola fokusace záření je prováděna pomocí dvou červených laserových diod. Pracovní vzdálenost je u nové generace přístroje zvýšena na 105 mm. Tím je umožněn pohodlnější přístup k ozařované ploše rohovky.

OVLÁDACÍ PRVKY

Přístroj se ovládá pomocí počítače s dotykovou obrazovkou, na kterou je promítán obraz ozařovaného povrchu rohovky. Celý průběh zákroku lze zaznamenávat na paměťovou jednotku (videosekvence nebo statický snímek). Vestavěná CCD kamera je součástí ozařovací hlavice přístroje. Všechny parametry zákroku jsou průběžně zobrazovány na ovládací obrazovce. Indikace provozu (emise záření) je navíc signalizována akusticky. Na obrazovce lze rovněž nastavit časové plánování sycení rohovky riboflavinem.
Ve stojanu přístroje je umístěna záložní baterie, která umožní ukončit zákrok i v případě výpadku napájení. Stojan s ramenem umožňuje pohodlné výškové nastavení ozařovací hlavice.

UV zdroj záření4 pole diod LED 365 nm
Doba trvání pulsu
1 s až 60 min.
Maximální vyzářená energie
5,4 J/cm2 (s výjimkou individuálního režimu)
Zaostřovací paprsek
2 laserové diody 670 nm
Hustota energie
0.5 až 30 mW/cm2
Napájení
240 VAC
50/60 Hz
Maximální odchylka energie
10 %
Rozměry
130 x 128 x 40 cm
Velikost stopy
Průměr 5-11 mm
(plynule nastavitelné)
Váha
48 kg
Pracovní vzdálenost
105 mm
Pracovní podmínky
15-35 o
30-80% vlhkost
Ovládací počítač
OS W7,W8
displej 10,4“
Záložní baterie - kapacita
30 min. provozu