Napište nám
Máte přání či dotazy? Využijte našeho kontaktního formuláře a my Vám odpovíme.

Zavoláme Vám
Napište nám své telefonní číslo a my Vám zavoláme.

?

Leica M525 F50

Výrobce: Leica Microsystems, Švýcarsko

Společnost LEICA Microsystems (Švýcarsko) je jedním z největších světových výrobců mikroskopů pro laboratorní, průmyslové a medicinské aplikace. V oblasti medicíny je pak především aktivní v oftalmologii, ORL a neurochirurgii.

Nejvyšší řada mikroskopů pro aplikace v ORL je označena M525(optická část)/F50 (mobilní stojan). Tento mikroskop lze využít i v dalších oborech jako je neurochirurgie, plastická a rekonstrukční chirurgie.

Optický a osvětlovací systém

Mikroskop M525 je špičkové optické zařízení pro ORL aplikace. Přístroj využívá achromatický optický systém OptichromeTM, který poskytuje mimořádnou rozlišovací schopnost a hloubku ostrosti obrazu.

Osvětlení zajišťují dvě nezávislé xenonové výbojky, které jsou vybaveny oddělenými napájecími zdroji, takže je zajištěna funkčnost záložní výbojky i při poruše napájecího zdroje primárního osvětlení.

Optický systém mikroskopu je vybaven unikátním systémem BrightCareTM, který automaticky zvyšuje intenzitu osvětlení při zvětšení pracovní vzdálenosti a naopak intenzitu sníží, pokud se pracuje v kratší vzdálenosti od operované tkáně. Tím se eliminuje riziko tepelného poškození tkání vystavených světelné expozici mikroskopu.

Systém Auto IrisTM optimalizuje úroveň osvětlení při různém zvětšení tak, aby bylo dosaženo maximální bezpečnosti. Automaticky vyrovnává rozsah zorného pole s rozsahem osvětlení tak, aby nedocházelo k světlené zátěži tkáně, která je mimo oblast viditelného pole.

Vyvážení optiky mikroskopu je prováděno pomocí systému TrueBalance, který zabezpečuje posun hmotnosti jednotlivých částí mikroskopu do těžiště pro jednotlivé osy samostatně. Tento postup je prováděn manuálně ve spolupráci s naváděcím systémem integrovaným do softwaru mikroskopu.

Ovládací prvky a stojany

Mikroskop Leica M525 je umístěn na podlahovém stojanu F50 (alternativně stropní závěs), který je vybaven vyvažovacím systémem ramene a elektromagnetickými brzdami. Optika mikroskopu je vybavena dvojicí rukojetí, v který jsou integrovány ovládací prvky fokusace, zvětšení a brzd. Systém zavěšení optiky umožňuje maximální flexibilitu pohybu optické hlavy ve všech směrech.

Veškeré funkce mikroskopu jsou nastavovány pomocí dotykového LCD displeje. Do paměti lze uložit individuální nastavení jednotlivých chirurgů.

Dokumentační videosystém

S mikroskopem Leica M525/F50 lze spojit řadu foto a videodokumentačních zařízení. V nabídce výrobce je standardní optický dělič i speciální videoadaptér, který umožňuje upravovat fokusaci a zoom (3:1) v průběhu záznamu bez ohledu na zaostření binokuláru chirurga. Leica nabízí vlastní kamerové i dokumentační systémy s vysokým rozlišením. Rovněž lze využít i systémy jiných výrobců.

Volitelné příslušenství

K optice mikroskopu lze připojit doplňující příslušenství, které rozšiřuje funkční možnosti mikroskopu, jako například adapter pro připojení laserového mikromanipulátoru.

Povrchová úprava

Mikroskopy jsou povrchově upraveny pomocí nanotechnologických nátěrů s příměsí stříbra, které mají antimikrobiální účinky.

Technická specifikace - optický systém:

ZOOM6:1 motorizovaný
Pracovní vzdálenost207 až 470 mm, proměnné pomocí motorizovaného systému čoček
Volitelně rozšiřitelné na 218 až 535 mm
FokusaceMotorizovaná nebo manuální pomocí multifokální čočky
OkuláryŠirokoúhlé, zvětšení 10x nebo 12.5x, korekce dioptrické vady v rozsahu +/-5 dpt
ObjektivMultifokální čočka, proměnná pracovní vzdálenost 207 až 470 mm
OsvětleníDvě xenonové výbojky 300W se světlovody, Gaussův profil osvětlení
AutoIrisTMAutomatický systém pro optimalizaci osvětleného pole a ZOOM
BrightCareTMBezpečnostní technologie pro synchronizaci intenzity osvětlení a pracovní vzdálenosti
Rozsah zvětšení1.2 – 12.8 x s okulárem 10x
Zorné pole16.5 mm až 180 mm s okulárem 10x

Technická specifikace - optická hlava:

Rotace optiky540o
Boční náklon45o vlevo / 45o vpravo
Předozadní náklon-30o / +120o
Brzdy1 brzda pro A/B osu, 1 brzda pro C osu
X-Y posuvvolitelné

Technická specifikace - stojan mikroskopu:

Brzdy6 elektromagnetických brzd
VyváženíManuální pro rameno stojanu, manuální pro optickou hlavu
Řídicí jednotkaIntegrovaná do stojanu s dotykovým displejem
OvládáníRukojeti s 10ti ovládacími tlačítky, programovatelné
Nožní spínačVolitelný, 12ti funkční, bezdrátový nebo drátový
DokumentacePřipravený prostor pro vložení dokumentačního systému
MonitorDržák pro volitelný externí monitor
Povrchová úpravaAntimikrobiální nátěr
Dosah ramene1510 mm
Výška transportní1950 mm
Hmotnostcca 350 kg s plným vybavením