EasyScan

Výrobce: EasyScan B.V., Nizozemsko

EasyScan je zobrazovací systém nové generace pro detailní vyšetření sítnice.

Přístroj využívá principu konfokální skenovací laserové oftalmoskopie (SLO), která je zdokonalena patentovaným vícebodovým řádkovým skenovacím systémem. To umožňuje výrazně zvýšit rychlost snímání a eliminovat možná zkreslení obrazu.

Optický systém umožňuje provádět vyšetření sítnice bez nutnosti dilatace zornice a to i přes velmi úzkou zornici o velikosti přibližně 1,5 mm.

EasyScan je vybaven kombinací dvou snímacích laserových paprsků. Zelený laser (532 nm) poskytuje zobrazení horních vrstev sítnice, zatímco infračervený laser (785 nm) přináší informace z vrstev hlubších. Kombinace zobrazení v těchto dvou vlnových délkách tak zachycuje výrazně více detailů struktur sítnice. Ve srovnání s klasickou retinální kamerou také SLO přístroj poskytuje výrazně jasnější a kontrastnější obraz (Obr. 1).

Obr. 1

Významnou výhodou systému EasyScan je také schopnost poskytovat kvalitní snímky sítnice i u pacientů s počínajícím šedým zákalem (Obr. 2).

Obr. 2

EasyScan má velmi přehledný uživatelský software a jednoduché ovládání umožňující rychlé provedení vyšetření. Samozřejmostí je plná propojitelnost zařízení do nemocničních sítí a informačních systémů. Komunikace je možná i prostřednictvím formátu DICOM.