Hydrofobní akrylátová nitrooční čočka EyeCee ONE

V roce 2015 dochází k postupnému rozšiřování nabídkového sortimentu společnosti SPIRIT MEDICAL o produkty firmy CROMA (RAKOUSKO). Oftalmologická divize této společnosti byla na konci roku 2014 začleněna do distribuční struktury koncernu VALEANT/Bausch+Lomb.

Jednou z velmi zajímavých novinek, kterou akvizice společnosti CROMA přinesla, je hydrofobní akrylátová nitrooční čočka EyeCee ONE. Materiál čočky je vyráběn novým způsobem polymerace, který vytváří velmi hustou polymerní síť´. Tato technologie dodává čočkám EyeCee One unikátní mechanické vlastnosti jako vysokou pevnost, stabilitu a zároveň dostatečnou elasticitu.

Čočka EyeCee One je vyráběna s filtrem blokujícím fialové a část modrého světla. Spektrální propustnost je podobná přirozené lidské čočce. Optika čočky je asférická s mírnou negativní aberací (-0,14 µm). Tím je dosaženo vyšší kontrastní citlivosti při zachování dostatečné hloubky ostrosti. Okraje optiky čočky jsou mikroskopicky zdrsněny, takže eliminují vnitřní světelné reflexy a rozptyl světla, které by mohly pacientům vyvolávat nežádoucí optické fenomény. Optika je samozřejmě opatřena ostrou hranou po celém obvodu.

Konstrukce haptických částí je provedena ve tvaru modifikovaného L tak, aby byl zajištěn maximální kontaktní úhel s pouzdrem a tím i maximální stabilita.

Čočku EyeCee One je možné implantovat incizí 2.0 mm („wound-assisted“) nebo incizí 2.2 mm přímo do pouzdra. Velmi zajímavá je varianta „preloaded“, kdy je čočka už předem uložena ve speciálním injektoru. Technické řešení tohoto injektoru je velmi důmyslné a umožňuje snadnou a pohodlnou implantaci čočky. Tento typ injektoru lze použít pouze pro implantaci do pouzdra incizí 2.2 mm.