OcuCoat

Ocucoat

Výrobce: Bausch+Lomb Inc., USA

OcuCoat je sterilní viskoelastický roztok 2% hydroxylpropylmetylcelulózy určený pro oftalmologické použití. Roztok se používá v řadě aplikací, včetně mikroincizní chirurgie katarakty a lubrikace zavaděčů nitroočních čoček. OcuCoat lze aplikovat přímo na rohovku a jeho výjimečné krycí vlastnosti pomáhají chránit buňky endotelu. Je dokonale transparentní a tím umožňuje maximální přehled v operačním poli při provádění kapsulorhexe a fakoemulzifikace. OcuCoat se dobře odstraňuje z oka s minimálním rizikem vzniku zvýšeného nitroočního tlaku.

Každý mililitr roztoku OcuCoat obsahuje 20 mg/ml hydroxylpropylmetylcelulózy rozpuštěné ve fyziologicky vyváženém roztoku solí. Přípravek je dodáván ve sterilní stříkačce a balení obsahuje i sterilní aplikační kanylu.

Vlastnosti

OcuCoat je pomocný přípravek pro oční chirurgii určený k použití v chirurgii předního očního segmentu, který se vyznačuje následujícími vlastnostmi:

- vyplňuje volný prostor a chrání tkáně
- je zcela transparentní
- je neantigenní
- je snadně odstranitelný z přední komory
- neobsahuje proteiny, které by mohly způsobovat zánětlivé reakce nebo reakce na cizorodé těleso
- nezasahuje do přirozeného procesu hojení
- vstřebává se trámčinou do 24 hodin (míra vstřebání 98%)

Indikace

OcuCoat je určen k použití jako pomocný přípravek v oční chirurgii v průběhu chirurgických zákroků v oblasti přední části oka, včetně extrakce šedého zákalu a implantace nitroočních čoček. OcuCoat udržuje v průběhu chirurgického zákroku hlubokou přední komoru, čímž dovoluje účinnější manipulaci s nástroji a zmenšuje riziko poškození endotelu rohovky a ostatních očních tkání.

Kontraindikace

V současné době nejsou známé žádné kontraindikace použití přípravku OcuCoat za předpokladu, že jsou dodržována všechna doporučení.