Laserové sondy

Výrobce: IRIDEX Corporation, USA

 K veškerým dodávaným laserům poskytujeme širokou nabídku laserových sond pro nitrooční i extrabulbární aplikace.

Zahnuté sondy se zúženým hrotem

Sondy s mírně zahnutým a zúžujícím se hrotem, které umožňují vsunutí do standardních i chlopňových kanyl bezstehových operačních systémů. Unikátní design sond umožňuje provádění laserových zákroků i v periferní částí sítnice bez nutnosti vysunování sondy z oka. Jsou výhodnou alternativou k sondám s výsuvným koncem. Laserové sondy jsou dostupné ve velikostech 20G, 23G a 25G.

Výsuvné sondy

Patentovaný design těchto sond umožňuje postupně vysunovat konec vláknové optiky a tím postupně měnit výstupní úhel laserového záření. Sonda umožňuje provádění laserových zákroků i v periferní částí sítnice bez nutnosti vysunování sondy z oka. Sonda se vysunuje postupně a s větším rozsahem vysunutí se konec více ohýbám. Je možné volit variantu, kdy je vysunutí ovládáno ukazováčkem nebo palcem. Laserové sondy jsou dostupné ve velikostech 20G, 23G a 25G.

Laserové sondy s osvětlením

Tyto sondy umožňují kombinovat laserový zákrok s přímým osvětlením operačního pole a poskytují také možnost bimanuálního operačního výkonu. Kombinací dvou funkcí ponechávají druhou ruku chirurga volnou k použití dalšího nástroje. Optimální osvětlení operačního pole svazkem světelných vláken a jedním laserovým vláknem. Laserové sondy jsou dostupné ve velikostech 19.5G, 20G, 23G a 25G.

Standardní přímé sondy

Tyto sondy poskytují přímý výstup laserového svazku do ošetřované tkáně. Zúžený hrot umožňuje snadný průchod sklerotomií a dobrou viditelnost. Laserové sondy jsou dostupné ve velikostech 20G, 23G a 25G.

Standardní zahnuté sondy

Používají se především pro ošetření periferní části sítnice. Poskytují větší flexibilitu při použití širokoúhlých zobrazovacích systémů. Jejich zúžený hrot umožňuje snadný průchod sklerotomií a dobrou viditelnost. Laserové sondy jsou dostupné ve velikosti 20G.

Sonda s aktivní aspirací

Kombinuje funkci aktivní aspirace a endofotokoagulace v jednom nástroji, nahrazuje použití extruzní kanyly a uvolňuje tak druhou ruku pro použití osvětlení. Sonda je vybavena standardní LUER koncovkou a umožňuje připojení k běžným aspiračním jednotkám. Laserová sonda je dostupná ve velikosti 20G.

Sonda s pasivní aspirací

Sonda je určena pro aspiraci subretinální tekutiny spojené s výskytem trhlin a odchlípení sítnice. Kombinuje použití pasivní aspirace a endofotokoagulace v jednom nástroji. Sonda je určena pro chirurgy, kteří preferují kontrolu rychlosti odsávání pomocí prstu. Laserová sonda je dostupná ve velikosti 20G.