Štěrbinová lampa TAKAGI 300XL

Takagi bile

Výrobce: Takagi, JAP

Štěrbinová lampa model 300XL je kompatibilní s laserovými fotokoagulátory firmy IRIDEX (IQ532, IQ577, IQ810 nebo OCULIGHT TX). Kvalita této štěrbinové lampy plně vyhovuje náročným požadavkům pro laserovou aplikaci.

Štěrbinová lampa Takagi 300XL byla vyrobena na základě dlouholetých zkušeností této japonské společnosti. Je vybavena kvalitní optikou a její snadné ovládání umožňuje pohodlné a rychlé vyšetření.

Optický systém štěrbinové lampy 300XL má optimalizovanou konfiguraci optické dráhy se vzdáleností optických prvků 22 mm tak, aby bylo dosaženo dokonalého stereoskopického vidění a zobrazení při vyšetření předního segmentu oka i očního pozadí. Štěrbinovou lampu je možné rozšířit o digitální zobrazovací systém pro fotografování a následnou archivaci snímků.

Model 300XL využívá okuláry s konvergencí 6 stupňů pro jednodušší prostorové vidění. Vylepšená povrchová úprava všech čoček binokulárního mikroskopu zajišťuje vynikající optické vlastnosti a jasné zobrazení bez nežádoucích a rušivých optických jevů. Otočný mechanismus pro nastavení dioptrické hodnoty okulárů vylučuje nechtěnou změnu dioptrie při manipulaci se štěrbinovou lampou. Nový typ okulárů umožňuje pozorování širšího optického pole.

Délka možného podélného posunutí jednotky se oproti podobným modelům zvýšila o 20 mm. Tím je zajištěn dostatečný prostor mezi pacientem a mikroskopem, což umožnuje jednoduší zaostření štěrbinové lampy a využití nepřímé čočky pro vyšetření fundu.

Model 300XL má v opěrce hlavy pacienta umístěnu rovněž opěrku prstu pro vyšetřující osobu držící čočku pro vyšetření očního fundu. Opěrka prstu je uzpůsobena tak, aby vyšetřující mohl čočku stabilně přidržovat. Tím se rovněž omezuje únava ruky při dlouhém vyšetření.