Opto Yag & SLT

Výrobce: OPTOTEK, Slovinsko

Slovinská firma OPTOTEK je dlouholetým výrobcem laserových systémů pro medicínské aplikace a to především pro oftalmologii a dermatologii. V nabídce firmy je oftalmologický YAG laser, laser pro selektivní laserovou trabekuloplastiku (SLT) i kombinace uvedených laserů. Tento systém je možné pořídit jako spojenou kombinaci YAG&SLT laseru nebo jednotku Nd:YAG a SLT odděleně. Vlastní lasery jsou vybaveny technologií PPS™ (Pulse to Pulse Stability), která zajišťuje konstantní energii ve výstupních pulsech. Je tak eliminována nestabilita výkonu způsobená teplotními výkyvy v laserové hlavě.

Další technickou novinkou je systém FES (Fine Energy Setting), která umožňuje jemné odstupňování výstupní energie (+/- 10% od základní nastavené úrovně) v 30 (pro YAG) nebo 33 (pro SLT) krocích a její optimální dávkování pro konkrétní typ tkáně. Laser tak umožňuje velmi jemné a šetrné provádění laserových zákroků.

Celý systém je umístěn na robustním elektrickém stolku, který má bezpečnostní blokaci pohybu aktivovanou při spuštění pracovního režimu laseru. Parametry přístroje jsou ovládány regulačními prvky na těle přístroje a ovládacím panelu s vestavěným displejem. Přepínač na ovládacím panelu stolku umožňuje volbu mezi režimem Nd:YAG a SLT nebo pouze štěrbinové lampy. Stolek umožňuje přístup imobilním pacientům.