CryoTreq

Výrobce: BVI, NL

CryoTreq firmy BVI je novinkou pro rok 2021 na poli kryochirurgických prostředků pro oftalmologii. Ruční jednorázový kryochirurgický přístroj CryoTreq je vhodný pro použití jak v předním segmentu oka (intrakapsulární extrakce katarakty, kryo destrukce řasových folikulů při trichiáze, cyklokryokoagulace), tak i pro zadní segment (kryopexe odchlípnuté sítnice a trhliny, kryoterapie retinopatie předčasně narozených dětí).

Přístroj CryoTreq je velmi jednoduchý pro použití na operačních sálech. Snadným postupem se aktivuje a zůstane v činnosti hodinu. Během této doby lze přístrojem provést 15 mrazících 6 vteřinových cyklů (efektivně mrazí už po 4 sekundách). V závislosti na okolní teplotě lze přístrojem dosáhnout mrazící teploty až -88°C. CryoTreq pracuje s N2O mrazicím médiem. Mrazící tip je dlouhý 28 mm s 3 mm průměrem. Design mrazícího tipu je ideálně navržen k použití pro retinální procedury.

S přístrojem CryoTreq odpadá nutnost složitých sterilizačních postupů či výměny tlakových láhví. Servisní náročnost je tak nulová.

Balení obsahuje 3 kusy.