Leica M620 F20

Výrobce: Leica Microsystems, Německo

Optika

Mikroskop M620 je cenově výhodnou variantou oftalmologického mikroskopu, který je především určen pro chirurgii předního očního segmentu, avšak lze k němu připojit i optické systémy (BIOM) umožňující základní zákroky v zadním očním segmentu. Přístroj využívá achromatický optický systém „Optichrome™“, který poskytuje mimořádnou rozlišovací schopnost a hloubku ostrosti obrazu. Otočný optický dělič umožňuje velmi snadnou změnu polohy asistentského binokuláru při temporálním přístupu k operaci katarakty.

Osvětlení

Osvětlovací systém je tvořen dvěma halogenovými lampami, které zajišťují osvětlení hlavního operačního pole i koaxiální osvětlení pro vybavení červeného reflexu. Optický systém mikroskopu se vyznačuje vysokou propustností světla a poskytuje tak chirurgům velice jasné zobrazení nitroočních tkání i při použití nižších intenzit osvětlení. Tento koncept nazývaný výrobcem „LOW LIGHT“ poskytuje větší komfort pro pacienta i chirurga, eliminuje nežádoucí odlesky na povrchu rohovky a dává přirozené barevné zobrazení nitroočních tkání.

Ovládací prvky a stojany

Mikroskop LEICA M620 je umístěn na stabilním podlahovém stojanu F20, který je vybaven čtyřmi bržděnými kolečky. Otočné komponenty stojanu jsou fixovány pomocí čtyř mechanických brzd.
Veškeré funkce mikroskopu jsou nastavovány pomocí dotykového displeje, který je integrován v rameni mikroskopu. Při zvednutí pracovního ramene po ukončení operace se všechna nastavení mikroskopu automaticky vrátí do základních hodnot.
Mikroskop je možné dodat s kabelovým nebo bezdrátovým nožním ovladačem. Ovladače jsou vyráběny v několika verzích a umožňují naprogramovat 12 nebo 16 funkcí dle volby uživatele.

Antibakteriální povrch

Povrch mikroskopu je opatřen speciálním nanotechnologickým nátěrem s příměsí látky na bázi stříbra, který ničí škodlivé bakterie.

Dokumentační videosystém

S mikroskopem LEICA M620 lze spojit řadu foto a video dokumentačních zařízení. LEICA nabízí vlastní kamerové i dokumentační systémy s vysokým rozlišením. K mikroskopu lze však připojit i systémy jiných renomovaných výrobců.

Volitelné příslušenství

K optice mikroskopu lze připojit doplňující příslušenství, které rozšiřuje funkční možnosti mikroskopu:
- BIOM – širokoúhlý zobrazovací systém pro vitreoretinální chirurgii
- okulár pro aplikaci torických čoček

Hlavní osvětleníHalogenová lampa 50W Okuláry - zvětšení8.33x, 10x a 12.5x (volitelné)
Koaxiální osvětlení2 halogenové lampy 50WBinokuláry - nastavení0 -180 st, 30-150st., 10-50 st. UltraLow, 10-50 st., 5-25 st., 45st.
Zvětšení3.5x až 21xOptický dělič50 %/50 %, 70 %/30 %
ZOOMMotorizovaný, 6:1Nožní ovladač12 nebo 16 funkcí, bezdrátový nebo kabelový
Velikost pole7 mm až 80 mm StojanF20
Pracovní vzdálenost175, 200 nebo 225 mm (volitelné objektivy)Pracovní podmínky15-35 oC, 30-80% vlhkost
Fokusace50 mm, motorizovaná, automatický resetNapájení240 VAC, 50/60 Hz

 Další informace o operačním mikroskopu Leica M620 F20 zde.

Firma Leica je také dodavatelem mikroskopů pro další zdravotnická odvětví jako ORL či neurochirurgie.