Automatický perimetr AP-250

Perimetr Frey AP-250 představuje základní model v etablované řadě oblíbených automatických perimetrů Frey. Nabízí množství pokročilých funkcí, zvyšujících preciznost a rychlost vyšetření zorného pole a tím zvyšuje i pohodlí vyšetřovaných pacientů. Kompletní nabídka standardních vyšetřovacích testů pro statickou a flicker perimetrii, schopnost získat spolehlivé výsledky za podmínky přísného respektování Goldmannova standardu a v neposlední řadě použití digitálního eye-tracking systému pro kontrolu fixace řadí tento model mezi špičkové perimetry na trhu oblíbené zejména mezi ambulantními lékaři. 

Perimetr byl vyvinut za použití rozsáhlých klinických studií, aby maximálně vyhověl potřebám náročných oftalmologů a optometristů. Optické, mechanické a elektronické součásti byly řešeny s ohledem na nejmodernější technologie a vysoce kvalitativní standardy. Pro osvětlení pozadí a stimulů používá technologii LED.

Digitální systém monitorování fixace

Pokročilý Eye Tracking systém pro kontrolu fixace. Kontinuální sledování polohy pacientova oka umožňuje vyřadit odpovědi pacienta v okamžiku chybné fixace. Tím se výrazným způsobem zvyšuje přesnost a spolehlivost výsledků.

LED projekce

Generování testovacích světelných stimulů pomocí LED technologie umožňuje použití vysoké hustoty vyšetřovaných bodů s jejich přesnou polohou a konstantním tvarem ve vyšetřovací komoře. Minimální množství pohyblivých optických a mechanických součásti vyžaduje minimální náklady na pravidelnou údržbu.

Krátká doba vyšetření

Uživatel má k dispozici několik technik umožňujících zkrátit dobu vyšetření. Jsou to zejména optimalizované vyšetřovací strategie FastScan, Screening, Fast Threshold a Smart Threshold. Délku vyšetření zásadním způsobem zkracují pokročilé metody monitorování fixace a dále možnost aktivovat adaptivní mód pro řízení rychlosti testu.

Rozšíření vyšetřované oblasti

Vyšetřující má možnost rozšířit původně testovanou oblast zorného pole k detekci ztráty periferního zorného pole. To umožňuje významně ušetřit čas eliminací potřeby provedení dalšího retestování.

Přesné výsledky

Vysoce přesné a spolehlivé vyšetření ztráty zorného pole dosažené vysokou hustotou testovacích bodů v koncentrické stimulační komoře v kombinaci s pokročilým systémem sledování fixace.

Uživatelsky přívětivý SW

Intuitivní a jednoduchý program perimetru zvládají i méně zkušení uživatelé. Interaktivní nabídky jsou jednoduché a poskytují ucelené informace o vyšetření, čímž se zásadním způsobem zkracuje čas potřebný k vyhodnocení a výtisku výsledků vyšetření.

Uživatelské testy

Pokročilé funkce programu umožňují modifikovat standardní testy a vytvářet nové dle potřeb očního lékaře.

Rychlé retestování vybrané oblasti

Jedním kliknutím myši na vybraný bod během probíhajícího testu lze retestovat podezřelé body. Funkce umožňuje ověřit, jestli jsou podezřelé body důsledkem chybné fixace nebo ztráty zorného pole a zároveň usnadní další postup testování specifických oblastí.

Vylepšený pacientův komfort

Pacientův komfort může ovlivňovat spolehlivost vyšetření. Otevřený design stimulační komory zlepšuje ventilaci a omezuje u pacienta možnost pociťovat klaustrofobii nebo podobné pocity.

Regresní analýza

Sofistikovaná funkce programu umožňuje kompletní sledování a hodnocení regrese zorného pole.

Funkce porovnání

Tato funkce umožňuje porovnání dřívějšího a aktuálního vyšetření vedle sebe a výtisk detailní zprávy na jedné stránce.

Jazykové a termínové přizpůsobení

Program perimetru AP-250 může být snadno přeložen do dalších jazyků prostřednictvím funkce poskytnuté programem. Stejná funkce rovněž umožňuje uživateli provést specifická nastavení terminologie perimetru, aby se vyhovělo uživatelovým preferencím.

Hromadný výtisk

Program umožňuje uživateli konfigurovat různé varianty výtisku výsledků, jako jsou „sedm v jednom“, „hromadný výtisk“, „kombo výtisk“, atd.

Upgrade řídícího programu

Výrobce zajišťuje upgrade řídícího programu, který je jednoduchý a evolučním způsobem umožňuje našim uživatelům držet krok s jejich praktickými potřebami a také s nejnovějšími poznatky v perimetrickém testování.

Spolehlivost

Automatický perimetr Frey AP-250 poskytuje našim uživatelům už řadu let spolehlivý a bezporuchový provoz. Na rozdíl od projekčních perimetrů, perimetr AP-250 využívá LED technologie s dlouhou životností svítivých diod a nepoužívá motorky nebo choulostivé mechanické součásti a tudíž neklade žádné nároky na rutinní údržbu. Automatický perimetr AP-250 je kompatibilní se standardními PC.

Příslušenství

- video kamera
- grabbovací karta do PC
- SW kompatibilní s Windows XP, Vista, 7 a 8
- odpovědní tlačítko pacienta
- krytka na oko
- přehoz na perimetr

Volitelné příslušenství
- externí USB video grabber v případě použití notebooku