Automatický perimetr AP-300

Přístroj AP-300 představuje nejnovější model v etablované řadě oblíbených automatických perimetrů Frey. Nabízí množství nových, pokročilých funkcí, zvyšujících preciznost a rychlost vyšetření zorného pole a tím i pohodlí vyšetřovaných pacientů. Možnost provádět statickou i kinetickou perimetrii s proměnlivou barvou a velikostí stimulu, modro-žlutou (SWAP) a flicker perimetrii, schopnost získat spolehlivé výsledky za podmínky přísného respektování Goldamnova standardu a v neposlední řadě použití digitálního eye-tracking systému pro kontrolu fixace řadí tento model mezi špičkové perimetry na trhu.

Byl vyvinut za použití rozsáhlých klinických studií, aby maximálně vyhověl potřebám náročných oftalmologů a optometristů. Vyznačuje se novým designem, optické, mechanické a elektronické součásti byly použity s ohledem na nejmodernější technologie a vysoce kvalitativní standardy. Pro osvětlení pozadí a stimulů používá technologii LED.

Diamond grid pattern

Významnou novinkou perimetru AP-300 je možnost vyšetření zorného pole a výtisk výsledků jak na klasické kruhové mřížce, tak na diamond mřížce používané perimetry Humphrey.

Přizpůsobivost testů

Perimetr AP-300 nabízí nejširší rozsah optimalizovaných standardních i uživatelských testů a strategií umožňujících přizpůsobit se všem klinickým potřebám. Modro-žlutá perimetrie, jakož i bílá, zelená a červená perimetrie nabízí klinikům nepřekonanou flexibilitu a schopnost přizpůsobit testování zorného pole individuálním potřebám pacienta.

Dotykový display

Perimetr AP-300 lze používat ve spojení s monitorem s dotykovým displejem, což umožňuje jednoduchou a snadnou obsluhu.

Optický systém korekce stimulu

Jako první na světě je perimetr AP-300 vybaven optickým systémem pro korekci stimulu. Tento systém zajišťuje, že se promítnutý stimul objeví v celém zorném poli v přesně definovaných Goldmannových parametrech. U ostatních projekčních perimetrů na trhu stimuly často dostávají v oblasti nad 30° oválný tvar, což snižuje přesnost klinických výsledků.

Pokročilý systém digitálního eye-trackingu

Perimetr AP-300 používá systém pro konstantní a přesné monitorování polohy pacienta, výrazně ovlivňující přesnost vyšetření.

Rozšíření vyšetřované oblasti

Vyšetřující má možnost rozšířit původně testovanou oblast zorného pole k detekci ztráty periferního zorného pole. To umožňuje významně ušetřit čas eliminací potřeby provedení dalšího retestování.

Retestování rozšířené oblasti a verifikace defektu

Jeden bod a kliknutí myši umožňuje rychlý výběr a retestování podezřelých bodů během vyšetření. Tato unikátní funkce umožňuje prověřit podezřelé oblasti, jež mohou být důsledkem buď špatné fixace, nebo skutečné ztráty zorného pole.