Ultrazvukový přístroj UBM

Výrobce: Accutome Inc., USA

Ultrazvukový přístroj Accutome UBM představuje revoluční novinku mezi přístroji s diagnostickým dvourozměrným B-systémem zobrazení. Připojením unikátní sondy s vysokou rozlišovací schopností do stolního počítače nebo laptopu získává uživatel mobilní a výkonný přístroj, jehož software poskytuje řadu diagnostických možností.

Možnosti přístroje pro provádění diagnostiky v B-systému zobrazení

Vysokofrekvenční ultrazvuková UBM® sonda s pracovní frekvencí 48 MHz je určená pro biomikroskopii předního segmentu oka. Tento systém pro ultrazvukovou biomikroskopii (UBM) získává stále větší uplatnění v diagnostice očních onemocněních. Samotné technické řešení ultrazvukové sondy eliminuje zkreslení signálu a ztrátu diagnostických dat. 

Zobrazení může být prováděno ve standardním formátu obrazu nebo tzv. „SMOOTH ZOOM“ formátu, který poskytuje několikanásobné zvětšení obrazu bez jekéhoko-li zkreslení a ztrát detailů. B obraz může být doplněn cross-vectorem. Přístroj je vybaven širokou škálou zesilovacích charakteristik, které převádějí odražený uzv signál na jasovou úroveň. Vedle standardní lineární a logaritmické křivky zesílení je to istandardizovaná S-křivka a možnost pseudobarevného zobrazení. Vyšetření může být prováděno do hloubky 30 mm.

UBM umožňuje i další speciální nastavení, která digitálně upravují signál přijímaný odrazem od nitroočních tkání.

a) T.G.C. (Time Gain Compensation) upravuje zesílení signálů vzhledem ke vzdálenosti odrazu

b) T.Avg. (Temporal Averaging) nastavuje průměrování obrazů z jednotlivých scanů.

Přístroj umožňuje zaznamenat i videosekvenci vyšetření, z které si uživatel později může vybrat pro tisk nebo archivaci v počítači nejlepší zobrazení. Na zmrazených B-obrazech lze provádět popis, měření vzdáleností, ploch a úhlů. Accutome UBM umožňuje flexibilní počítačové zpracování získaných výsledků (archivace dat, zasílaní výsledků e-mailem, variabilní typy výtisků atp.).