Leica PROVEO

Výrobce: Leica Microsystems, Švýcarsko

Mikroskop PROVEO představuje nejvyšší řadu oftalmologických mikroskopů společnost LEICA a zastupuje tak zcela novou generaci operačního mikroskopu.

Tato nová platforma firmy LEICA přináší do oční chirurgie průlomové technické inovace - optický systém FusionOptics a osvětlovací systém CoAx 4.

Fusion Optics je unikátní technologie, kterou LEICA nejdříve zavedla u neurochirurgických mikroskopů. Tento optický systém poskytuje uživatelům až o 40% větší hloubku ostrosti v kombinaci s mimořádnou rozlišovací schopností a ostrostí obrazu. Zobrazení je perfektně ostré a zvýrazňuje strukturu tkání.

CoAx4 je založen na přenosu světla ve 4 oddělených optických drahách, poskytuje mimořádně stabilní červený reflex a vysoký kontrast zobrazení. Zrakový vjem je naprosto shodný pro hlavního chirurga i pro asistenci, což je neocenitelnou výhodou pro výuku začínajících operatérů.

Mikroskop PROVEO je koncipován jako nadčasová modulární platforma, která umožňuje snadno integrovat nové technologie vstupující do oční chirurgie:

- Navigační systém pro implantaci torických NOČ a plánování incizí
- Intraoperační OCT s vysokým rozlišením pro operace předního i zadního segmentu 
   (systém EnFocus společnosti LEICA)
- 3D systém pro tzv.“heads-up“ chirurgii

Mikroskop je instalován na robustním stojanu, který je vybaven ovládacím počítačem s dotykovou obrazovkou a je rovněž připraven pro integraci výše uvedených hardwarových modulů. Možnosti tohoto zařízení tak plně splňují nejen požadavky současné špičkové oční mikrochirurgie ale zabezpečují jeho „kompatibilitu“ s rychlým vývojem techniky i na dlouhou dobu dopředu.